Výsledky mládeže - 9. týždeň 2024

Prvý marcový víkend pokračovali súťaže mládeže. V poslednom dvojzápase tejto sezóny sa predstavili juniori v Detve. Paradox prvého zápasu bol, že sme domácich prestrieľali ale naši gólmani nemali svoj deň a vysoko sme prehrali. V druhom dni opäť naša strelecká prevaha a prehra po nájazdoch. Taký je však hokej. Dorastenci v ďalšom kole extraligy dorastu privítali Skalicu a Trnavu a opäť sme videli dva ťažké zápasy vo vysokom tempe. Starší žiaci o gól prehrali v Púchove, mladší si naopak z chuti zastrieľali a hostí vyprevadili domov 13 gólmi. Darilo sa aj štvrtákom, ktorí zvíťazili s Dubnicou aj jedným družstvom Prievidze. Doma sa predstavili aj tretiaci. Naopak voľno po troch zápasoch mali piataci.

JUNIORI

HC 07 Detva – MHK Dolný Kubín  8:0 (5:0, 3:0, 0:0)

Zostava: Smolka, Bušniak – Havlík, Meravý, Kmeť, Kubačák, Solodovnyk – Pánik, Jasenek, Herbst, Čellár, Kollárik – Szabó, Brtoš, Kelčík

HC 07 Detva – MHK Dolný Kubín  4:3 sn. (0:0, 3:2, 0:1, 0:0, 1:0)

Góly: Havlík (Kollárik, Meravý), Kmeť (Solodovnyk, Kubačák), Jasenek (Herbst)

Zostava: Pelach, Bušniak – Havlík, Meravý, Kmeť, Kubačák, Solodovnyk – Pánik, Jasenek, Herbst, Čellár, Kollárik – Szabó, Brtoš, Kelčík

DORAST

MHK Dolný Kubín – MHKM Skalica 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Zostava: Buzák, Volovár – Kubek, Franek, Tomko, Čupka, Gabara – Olbert, Dráb, Dinda, Havko, Kalousek – Sekereš, Gogolák, Žáčik, Huťka, Mikuš, Gábor

Tréner Michal Jurík: Zápas, ktorý sa nezačal najlepšie. Už v štvrtej minúte sme prvýkrát inkasovali.  Aj napriek našej snahe dostať sa do zápasu, súper opäť skóroval v trinástej minúte. Tempo hry sme chytili až v druhej tretine, kde nám súper značne pomáhal svojou nedisciplinovanosťou. Aj napriek viacerým presilovým hrám sa nám žiaľ nepodarilo vsietiť gól. V tretej tretine, keď sme už-už siahali po góle, nastrelili sme brvno, mali sme tlak. Nepochopiteľné zlyhanie v obrane a zle vyriešená situácia dva na dva, spôsobila že sme prehrávali už o tri góly. V závere sme aj skúsili hru bez brankára, ale ani tá nám nevyšla a nám sa nepodaril vsietiť ani jeden gól. Táto prehra nás mrzí o to viac, že si chalani boli vedomí, že nenechali na ľade všetko. Dnes to z našej strany nebolo dobré, ale vieme že to vieme aj lepšie.

MHK Dolný Kubín – Gladiátors Trnava 2:5 (1:0, 0:4, 1:1)

Góly: Tomko (Olbert, Dráb), Olbert (Dráb, Tomko)

Zostava: Buzák, Volovár – Kubek, Franek, Tomko, Čupka, Gabara – Olbert, Dráb, Dinda, Havko, Kalousek – Sekereš, Gogolák, Žáčik, Huťka, Mikuš – Gábor

Tréner Michal Jurík: Poučený posledným zápasom, sme nenechali nič na náhodu a do súpera sme sa od začiatku poriadne opreli. Lepšie sme korčuľovali, dobre sme napádali a vytvárali sme si šance. Naša snaha bola ocenená v desiatej minúte prvým gólom. Do konca prvej tretiny sa už nič nestalo, a my sme išli síce s malým, ale vedením do druhej tretiny. V druhej tretine nám trochu ušiel začiatok a súper vyrovnal. Ale našou zlepšenou hrou a pohybom sme si opäť strhli vedenie na svoju stranu v siedmej minúte. Žiaľ, aj keď sme sa veľmi snažili súper postupne prebral opraty zápasu a postupne nám odskočil na rozdiel dvoch gólov. V tretej tretine sme sa snažili niečo spraviť so zápasom, ale ani zmeny v zostave a náš dobrý pohyb nepriniesol očakávané dva góly. Naopak súper pridal ešte jeden a bolo po zápase. Dnes sme prehrali, ale pocity máme diametrálne odlišné ako včera. Dnes sme ukázali, že hokej vieme hrať aj so silnejšími súpermi, a prehrať 5:2 sme si nezaslúžili.

STARŠÍ ŽIACI

MHK Dolný Kubín – MŠK Púchov 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Góly: Kampoš, Kubáňová

Zostava: Bartoš, Košťál – Masláková, Zajac, Dudáš, Kampoš, Bečka T. – Nogová, Kubáňová, Čellárová, Gašparík, Grobarčík – Malovanyi, Kutlík, Polák, Haluška, Zrník

Tréner Anton Kalousek: V poslednom domácom zápase v tejto sezóne bol naším súperom Púchov. Okrem troch minút v druhej tretine, kde sme nepochopiteľne zadriemali a dostali tri góly, ktoré v konečnom účtovaní rozhodli o našej prehre sme odohrali veľmi bojovný a kvalitný zápas. Škoda len veľkého množstva nepremenených šancí a výsledok zápasu mohol byť v náš prospech. Hráčom ďakujem za dobrú hru.

MLADŠÍ ŽIACI

MHK Dolný Kubín – MŠK Púchov 6:0 (2:0, 2:0, 2:0), výsledok 13:6

Zostava: Pšenák – Groer, Havko, Skočík, Priesol, Franek – Bencúr, Žufka, Kakačka, Záhora, Dančo –Bukna, Málik, MikulaJankovič, Svitko

Tréner Anton Kalousek: Naši mladší žiaci odohrali v sobotu posledný domáci zápas v tejto sezóne a súperom nám bol Púchov. Aj keď to nebol náš najlepší zápas, tak od úvodu až do konca sme hrali o niečo aktívnejšie a bojovnejšie ako súper a zaslúžene vyhrali.

PRÍPRAVKA 4. ROČNÍK

HK Spartak Dubnica – MHK Dolný Kubín 0:2

MSHK Prievidza bieli – MHK Dolný Kubín 0:2

MSHK Prievidza zelení – MHK Dolný Kubín 2:0

Zostava: Kováč – Krška, Makúch, Škorvánek, Tatár – Štefaničiak, Zajacová, Kováčik, Kutlík – Palatinus, Kurčina, Jagnešák, Žiak – Horáček

Tréner Milan Jonák: V trojzápase hranom na 18 minút sme zmerali sily s Dubnicou a 2x Prievidzou. Hráči podali svoje maximum. Pochvala opäť patrí tretiakom a hlavne druhej štvorke, ktorá diktovala hru nášho tímu.

PREDPRÍPRAVKA 3. ROČNÍK

MHK Dolný Kubín bieli – DRACI Liptovský Mikuláš bieli

MHK Dolný Kubín červení – DRACI Liptovský Mikuláš modrí

MHK Dolný Kubín bieli – DRACI Liptovský Mikuláš červení

MHK Dolný Kubín červení – DRACI Liptovský Mikuláš bieli

Tréner Milan Jonák: Dvojzápas s Liptovským Mikulášom - 80 minút kvalitného hokeja. Zapojili sme dokopy 25 hráčov. Zahrali sme si z chuti. Skúsenejší hráči ukázali svoju kvalitu a z nováčikov sme objavili pár malých prekvapení. Nezostáva nám nič iné len pokračovať v nastavenom tempe a zlepšovať sa od tréningu k tréningu.