Výsledky mládeže - deviaty hrací týždeň

Druhý novembrový týždeň bol na zápasy mládeže chudobnejší ako sme zvyknutí obvikle. Reprezentačná pauza znamenala voľno pre dorastencov a juniorov takže sa do hry dostali len starší a mladší žiaci, ktorí doma privítali Zvolen a prípravka 5. ročník. Tí mali hrať pôvodne v Prievidzi na deliace mantineli vo formáte 4 na 4 ale nakoniec hrali doma na celé ihrisko vo formáte 5 na 5.  

 

STARŠÍ ŽIACI

MHK Dolný Kubín – HKM Zvolen 5:6 (4:2, 0:2, 1:2)

https://mhkdk.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/1002/liga-starsich-ziakov-a/match/137023

Góly: Jadroň 2, Plichta, Kalis, Dudáš

Zostava: Bartoš – Dráb, Kalis, Grobarčík, Dudáš, Gašparík – Haluška, Bečka Benjamín, Polák, Jadroň, Bečka Timotej – Malovanyi, Plichta Adam, Vozatár, Červeň

Tréner Ivan Hricko: V ďalšom kole sme sa stretli so Zvolenom, zápas mal celkom dobré parametre. V prvej tretine sme sa presadili až štyrikrát. Viedli sme 4:2 a stratili sme vedenie našimi chybami. Druhá tretina bola z našej strany slabšia. Do tretej tretiny sme si povedali, že musíme zachytiť úvod, že to bude o jednom góle. Paradoxne sme hneď v prvom striedaní dostali gól, čo nás v konečnom dôsledku stalo zápas. Teší ma, že sme si v záverečnej powerplay dokázali vytvoriť tlak, škoda, že sme nedali gól. Čaká nás náročný víkend, máme až 2 zápasy, musíme sa poctivo pripraviť.

 

MLADŠÍ ŽIACI

MHK Dolný Kubín – HKM Zvolen 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

https://mhkdk.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/1004/liga-mladsich-ziakov-a/match/137480

Zostava: Košťál, Pšenák – Reinisch, Havko, Lehotský, Kampoš, Záhora – Bencúr, Groer, Zrník, Kutlík, Málik – Franek, Žufka, Dančo, Hurák, Szabó – Jankovič, Bukna

Tréner Anton Kalousek: V ďalšom zápase mladších žiakov sme doma privítali rovesníkov zo Zvolena. Prvá tretina bola dosť vyrovnaná a dominovali hlavne dobre chytajúci brankári. No v druhej a tretej tretine sa nám podarilo viackrát prekonať súperovho brankára a zaslúžene sme vyhrali. Hráčom ďakujem za bojovnosť a radosť z hry .

 

5.HP

MHK Dolný Kubín bieli – MSHK Prievidza Bieli 2:4

https://mhkdk.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/1006/liga-pripraviek-p5-stred/match/141796

MHK Dolný Kubín červení – MSHK Prievidza zelení 0:6

https://mhkdk.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/1006/liga-pripraviek-p5-stred/match/141797

Tréner Milan Jonák: Po veľmi dlhej dobe sme sa predstavili na domácej pôde a keďže nemáme deliace mantinely hrali sme na celé ihrisko. Zápas mal energiu, náboj, napätie. Mrzí ma slabšie dodržiavanie defenzívnej činnosti hráčov. Veci z tréningového procesu sa neodzrkadlili v zápase. Zápas tímu červených môžem hodnotiť  len prvú tretinu, kde bol zápas absolutne vyrovnaný a všetci hráči hrali to čo vedia.