Odštartovali mládežnícke súťaže v sezóne 2023/2024

Uplynulý víkend sa rozbehli súťaže mládeže. Do hry sa hneď v prvý víkend dostali juniori, dorastenci, starší aj mladší žiaci. Úvod sezóny nás poznačil početnou maródkou vo všetkých kategóriách, ale tí, čo do zápasov nastúpili bojovali za naše farby.

JUNIORI U20

MHK Dolný Kubín – HK 95 Považská Bystrica 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)

Góly: Bečka (Čellár), Papán (Hrivnák, Kubačák)

https://mhkdk.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/999/1-liga-juniorov/match/137949

 

MHK Dolný Kubín – HK 95 Považská Bystrica 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: Olos (Kollárik, Solodovnyk)

Tréner Ján Pleva: V oboch zápasoch sme boli lepší herne ale prehrali sme. Oba zápasy boli o našej mizernej koncovke a hrubých individuálnych chybách v defenzíve. V závere nám už chýbali sily, keďže sme stále v hrubej príprave vzhľadom na to, že sme išli neskoro na ľad.

https://mhkdk.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/999/1-liga-juniorov/match/137955

 

DORAST U18

MHK Dolný Kubín – HK SPORT TREND Žiar Nad Hronom 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)

Góly: Jadroň (Žáčik, Flajs), Havko (Mikuš), Plichta (Mikuš, Havko), Jadroň (Žáčik, Flajs)

Tréner Michal Jurík: Prvý majstrovský zápas v sezóne priniesol svižný zápas s množstvom chýb a nevyužitých šancí. Súper nevykazoval enormnú hernú silu, aj napriek tomu sme si nechali streliť tri góly. To by nebol až taký veľký problém, keby sme premenili všetky stopercentné šance, ktoré sme mali. Keď že v oklieštenej zostave sme nemali sily na zakončenie, tak sme sa museli ešte strachovať o výsledok, keď sa v závere zápasu súper dotiahol na rozdiel gólu. Našťastie sme jeho tlak ustáli a tesným výsledkom vyhrali. Vedeli sme však, že na druhý deň také šťastie nebudeme musieť mať. 

https://mhkdk.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/1000/k-classic-1-liga-dorastu/match/138246

 

MHK Dolný Kubín – HK SPORT TREND Žiar Nad Hronom 5:3 (1:1, 0:2, 3:0)

Góly: Mikuš (Kelčík, Gábor), Flajs, Olbert (Havko)

Tréner Michal Jurík: Druhý majstrovský zápas v sezóne mal podobný priebeh ako ten prvý. Kým sme vládali, tak sme korčuľovali, hrali, vytvárali si šance, mali sme hru pevne v rukách. Vytvorili sme si slušný náskok 3:1 a mali sme ešte zopár príležitostí tento náskok zvýšiť. Žiaľ, tak ako včera nám začali sily rapídne ubúdať a hra sa začala otáčať. Z nedostatku korčuľovania sme začali byť viac vylučovaní, a to nám na pohode a energií nepridalo. Súper zvyšoval tlak a zápas otočil. Nepomohla nám ani záverečná hra bez brankára, kedy sme ešte inkasovali do prázdnej brány. Chlapcom sa snaha ubrať nemôže. Bojovali do poslednej sekundy, žiaľ tentokrát mal súper v závere viac síl.   

https://mhkdk.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/1000/k-classic-1-liga-dorastu/match/138250

 

STARŠÍ ŽIACI

MŠK Púchov – MHK Dolný Kubín 7:1 (3:0, 3:1, 1:0)

Gól: Nogová (Gašparík, Kubáňová)

Tréner Ivan Hricko: Ťažko sa mi po prvom zápase hľadajú slová. Pre nás je výsledok až moc krutý. Kto bol na zápase, tak vie, že ten zápas mohol kľudne takto dopadnúť aj z opačnej strany. Spravili sme veľa chýb a súper nás vedel za všetky vytrestať. Niekedy mi to pripadalo, že za jednu chybu aj viackrát. My sme vypracované šance nevedeli premeniť. Jednoznačne musíme zapracovať na koncovke. Hneď v sobotu si budeme chcieť napraviť chuť na domácom ľade. Veríme, že nám to vyjde.

https://mhkdk.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/1002/liga-starsich-ziakov-a/match/136962

 

MLADŠÍ ŽIACI

MŠK Púchov – MHK Dolný Kubín 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

Tréner Anton Kalousek: V sobotu odohrali naši mladší žiaci svoj prvý súťažný zápas v novej sezóne a naším súperom bol Púchov. Chalani si s chuťou zahrali. Hodne si prihrávali, pohotovo zakončovali a preto svoj zápas vyhrali.

https://mhkdk.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/1002/liga-starsich-ziakov-a/match/136962